Média

Spolupracujeme s Rádiem PROGLAS

V Hradci Králové působí studio Vojtěch, jedno ze studií Radia Proglas

Od získání vlastních nových prostor se činnost neustále rozšiřuje. Studio získává informace a náměty pro vysílání z území královéhradecké diecéze římskokatolické církve – tedy z Královéhradeckého a Pardubického kraje, a také z částí krajů Vysočina (Havlíčkův Brod, Humpolec, Polná), Středočeského (Kutná Hora, Poděbrady, Čáslav) a Libereckého (Jilemnice). Studio mediálně spolupracuje s nejrůznějšími institucemi, organizacemi i jednotlivci, kteří pracují především v oblasti kulturní, náboženské či sociální a jejichž činnost je obohacující i inspirující pro nás ostatní.

Kromě příspěvků do zpravodajských bloků Radia Proglas zpracovává studio také vlastní regionální pořady, které jsou vysílány každý měsíc, vždy čtvrté úterý v měsíci ve 22.00h.

Na pondělky, středy a pátky zpracovává studio pro posluchače pozvánky na zajímavé akce v diecézi. Každou první neděli v měsíci v 18.00h vysílá živě „Modlitbu rodin“, každý lichý týden ve čtvrtek vysílá v přímém přenosu v pravé poledne modlitbu „Anděl Páně“ a jednou měsíčně se členové podílí na živém vysílání modlitby růžence. Kromě toho přispívá studio svými pořady i do jiných cyklů – např. „Dotýkání světla“, „Oktáva“, „Jak se vám líbí“, „Vítejte, senioři!“ a podobně.

Od srpna 2012 převzal činnost studia Vojtěch za oba původní kolegy Martin Weisbauer, který má nyní na starosti pokračovat ve všech uvedených činnostech. Od ledna roku 2013 má studio Vojtěch nově vybudovaný prostor v přízemí budovy Nového Adalbertina v jižním traktu v místnosti č. 23 na Velkém náměstí v Hradci Králové. Pracuje již s plnohodnotným technickým vybavením. V listopadu začal s Martinem Weisbauerem spolupracovat Ladislav Holoubek, který vypomáhá ve studiu jako asistent redaktora. V prosinci založilo studio Vojtěch vlastní facebookové stránky pro lepší interakci s posluchači.

 

Napsat komentář